fbpx

Efektowna stolarka aluminiowa w domu. Nowy trend w architekturze

Jeszcze do niedawna konstrukcje aluminiowe kojarzyły nam się głównie z galeriami handlowymi, bankami, hotelami, biurowcami czy salonami ekspozycyjnymi. Dziś już nie tylko aluminiowe okna, drzwi, ale i fasady zdobią nowoczesne domy jednorodzinne. Oprócz tego, że wskazują na prestiż budynku, to znakomicie doświetlają również jego wnętrze. Czy jest coś jeszcze, co spowodowało, że stolarka aluminiowa zyskała aż tak wielką popularność w budownictwie mieszkaniowym?

Aluminium w domach jednorodzinnych

Szklane domy, które zachwycają klientów i przechodniów, muszą spełniać wiele wymagań, aby skutecznie izolować domowników od warunków panujących na zewnątrz. Przystosowane do budownictwa mieszkaniowego systemy szklano-aluminiowe, są zaprojektowane tak, aby spełniać wszelkie wymagania, zarówno te estetyczne, jak i funkcjonalne. Warto zauważyć, że jeszcze kilka lat temu panowało powszechnie przekonanie, że aluminium jako metal jest materiałem zimnym, dlatego nie jest w stanie w sposób wydajny i ekonomiczny zapewnić wystarczającego ciepła w budynku. Z biegiem lat zaawansowane technologie umożliwiły produkcję energooszczędnych systemów okiennych, wyposażonych w pakiety szybowe ze szkłem niskoemisyjnym. Dlatego dziś stwierdzenie, jakoby stolarka aluminiowa nie sprawdzi się w naszej strefie klimatycznej, ani nie jest odpowiednim produktem dla budownictwa mieszkaniowego jest nieaktualne.

Innowacyjne podejście do budowy domów 

Podobają Wam się domy w stylu nowoczesnej stodoły, a może luksusowe wille i rezydencje? Współczesne wizje budynków mieszkalnych zachwycają wielu z nas, ponieważ coraz częściej uwzględniają fasady aluminiowo-szklane. Największą popularnością w tym zakresie cieszą się systemy słupowo-ryglowe lub systemy ścian modułowych. Szereg rozwiązań i nowoczesnych technologii pozwala wykorzystywać je w coraz to bardziej wymagającej zabudowie mieszkaniowej. Efekt szklanej ściany można osiągnąć poprzez wykorzystanie przeszklonych elementów stałych, jak również łącząc je z wielkoformatowymi drzwiami tarasowymi czy oknami przesuwnymi.

Szklane fasady w domach – większy komfort mieszkania

Wbrew temu, co mogłoby się wydawać, duże przeszklenia uzyskują bardzo dobre parametry izolacyjności termicznej. Oferowane przed producentów fasady aluminiowo-szklane mogą spełniać nawet rygorystyczne kryteria termoizolacyjności, uzyskując współczynnik przenikania ciepła odpowiadający standardowi energooszczędnemu i pasywnemu. Podwyższenie izolacyjności termicznej uzyskuje się m.in. dzięki zastosowaniu dodatkowych wkładów z materiałów o niskiej przewodności cieplnej. W rezultacie konstrukcje aluminiowe osiągają lepsze właściwości izolacyjne. Mało tego, przy wykorzystaniu odpowiedniego zestawu szybowego, fasady aluminiowe nie tylko chronią przed utratą energii cieplnej zimą, ale i pozwalają na jej pasywne pozyskiwanie z promieni słonecznych w okresach jesiennym i zimowym. W tym celu wielkoformatowe przeszklenia stosuje się zazwyczaj od strony południowej lub południowo-zachodniej, czyli w strefach, gdzie promienie słoneczne operują najmocniej i najdłużej. Oprócz doskonałych parametrów izolacyjnych w zakresie termiki, przeszklone elewacje wyróżnia wyjątkowa trwałość, efektywna ochrona przed hałasem, odporność na działanie czynników zewnętrznych,  a także minimalna potrzeba konserwacji.

Stolarka aluminiowa – atrakcyjny design

Szklane domy przestały już być jedynie wytworem fantazji i spełnieniem niedościgłych marzeń. Nieprzecenione właściwości aluminium, a więc lekkość i wytrzymałość, pozwalają tworzyć budynki, które pod względem architektonicznym są niezwykle imponujące. Dzięki plastyczności materiału, można z niego wyprodukować wąskie profile aluminiowe, co sprawia, że powierzchnia szyby zwiększa się, umożliwiając tym samym wprowadzenie dużej ilości światła do pomieszczenia. Zdecydowanym atutem stolarki aluminiowej jest możliwość idealnego dopasowania jej do dachu, elewacji czy pozostałych elementów stolarki. Paleta kolorystyczna profili z aluminium jest w zasadzie nieograniczona. Okna, drzwi, fasady aluminiowe dostępne są z reguły w pełnej gamie kolorystycznej palety RAL, łącznie z kolorystyką drewnopodobną.

Od wyboru materiałów wykończeniowych zależy jakość całej inwestycji. Warto więc wybrać stolarkę aluminiową, która zapewnia nie tylko wysokie walory estetyczne, ale także trwałość i bezpieczeństwo. Jakie jest Wasze zdanie na temat zastosowania stolarki aluminiowej w domach jednorodzinnych? Czy jesteście do niej przekonani?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Komentarze (0)
Brak wpisów
Wybierz produkty Nitus
otul swój dom i rodzinę
produktami firmy Nitus