fbpx

Jak udekorować dom z zewnątrz na Święta Bożego Narodzenia?

Chcesz ozdobić dom na Święta Bożego Narodzenia tak, by wyglądał naprawdę magicznie i wyjątkowo, ale brakuje Ci pomysłu… Szukasz imponującej dekoracji do ogrodu? Poniżej przedstawiamy kilka propozycji, które możesz wykorzystać w tegorocznych przygotowaniach.

Tradycyjne dekoracje domu

Zacznijmy od zwykłych lampek czy też węży świetlnych przeznaczonych na zewnątrz. W różnych konfiguracjach możemy nimi dekorować słupy, balustrady, daszki, parapety, rynny, a nawet futrynę drzwi. Zgodnie z tym, jaki klimat chcesz nadać swojemu domowi, możesz zdecydować się na lampki w określonych kolorach. Przy dodatkowej funkcji migotania nadadzą wesoły i radosny nastrój. ALE! Gdy decydujemy się na żarówki w dwóch barwach, nie dorzucajmy już innych kolorów, ponieważ uzyskamy efekt odwrotny do zamierzonego. Nie chcemy przecież, żeby nasz dom prezentował się komicznie.
Dekoracja domu z lampek
Coraz modniejszy nie tylko wewnątrz, staje się styl rustykalny, który łączy proste formy i delikatne zdobienia. Charakteryzują go subtelne, stonowane barwy (m.in. szarości, biele). Jeśli chcesz nadać taki klimat swojemu budynkowi, postaw na jasne (jednokolorowe!) oświetlenie w wyżej wymienionych kolorach. Twój dom z pewnością będzie prezentował się mega elegancko i wyrafinowanie.

Dekoracje świąteczne w ogrodzie

Tego typu oświetlenie możesz również wykorzystać przy dekoracji drzew i krzewów w ogrodzie. Jeśli posiadasz w nim świerki, czy inne drzewa iglaste o zrównoważonych kształtach — lampki tego pokroju rozmieścisz bezproblemowo, oplatając je wokół osi. Co jednak w przypadku, gdy w najbliższym otoczeniu posiadasz drzewko o nieregularnych kształtach? Wykorzystaj to! Im bardziej niekonwencjonalna forma, tym dekoracja staje się ciekawsza i przykuwa wzrok. Tzw. artystyczny nieład też jest formą kunsztownego wizerunku.

Luksusowy design

Zwykłe lampki, którymi zdobimy choinki w domu, znalazły swoje zastosowanie na zewnątrz, ale na tym producenci nie poprzestali. Rynek oferuje bardzo modne „sople”, czy zwaną inaczej kurtynę na dach. Już sam ciąg lampek umieszczony na brzegach dachu doda uroku. Dodatkowo sople możemy rozmieszczać na innych częściach domu — niemniej pokaźnie będą się prezentować na balustradach.
Dekoracyjne lampki

Wyjątkowy nastrój

A może kurtyna wewnętrzna? Umieszczenie jej na listwie przyszybowej będzie ozdobą dla wnętrza domu, a zarazem udekorowaniem budynku z zewnątrz. Długie, pionowej pasy w oknie to niekwestionowanie jedna z najbardziej imponujących ozdób świątecznych.
Wiszące lampki w ogrodzie

Kreatywna oprawa

Poza samoistnym rozmieszczeniem oświetlenia możesz wpleść lampki do zielonych łańcuchów, które w świetle dziennym będą stanowić dodatkową dekorację. Do tego wszystkiego dodaj inne ozdoby, typu czerwone kokardy, które podkreślą klimat Świąt.

Atrakcyjne wzornictwo

W ofercie sklepów nie brakuje także płaskich, aluminiowych ozdób, tzw. motywów świetlnych, na które nakładane jest oświetlenie. Ozdoby przybierają kształty odwołujące się do Świąt. Wśród nich znajdziemy wzory: prezentu, gwiazdy czy dzwonu.

Fantazyjne formy

Świecący renifer, przestrzenna bańka… Mowa o dekoracyjnych figurach, z którymi spotykamy się przede wszystkim na rynkach miast, w parkach. Ale nie tylko… Coraz częściej widać je w przydomowych ogrodach lub na balkonach. Nadmuchiwany Mikołaj na drabince czy świecący bałwan to może nie nowości dekoracyjne, niemniej nadal jedne z najbardziej popularnych dekoracji.

Nastrojowe dekoracje świąteczne przy wejściu

Dekorując dom na Święta, nie zapomnij o ozdobnym wianku na drzwi. Możesz go zrobić z gałązek drzew iglastych i ozdobić szykowną kokardą, korą cynamonu, szyszkami, plasterkami suszonych pomarańczy. Ponadto przed wejściem do domu umieść stylowe lampiony, które same w sobie prezentują się bardzo wytwornie.
Świąteczny wieniec na drzwiach

Bezpieczeństwo i energooszczędność

Zewnętrzne oświetlenie powinno być przede wszystkim odporne na wilgoć i niskie temperatury. Dokonując zakupu, zwróć uwagę na symbol IP, przy którym powinna występować liczba 44. Energooszczędność zyskasz, dokonując zakupu lampek LED, które w porównaniu z tradycyjnymi żarówkami, zużywają mniej energii. Dodatkowo charakteryzuje je długa żywotność, wysoki wskaźnik oddawania barw i nienagrzewanie się. Ze względu na wysoką elastyczność, możemy tworzyć z nich dowolne wzory.

Podsumowując

Choć kwestia dekoracji domu jest kwestią indywidualną, warto mieć na uwadze, aby nie przeholować z ozdobami. Umiar przyda się również w doborze kolorów oświetlenia. Należy pamiętać, że dekoracje świetlne powinny pasować do elewacji budynku, stylu architektonicznego, a także nawiązywać do aranżacji wnętrza. Uwzględniając te wszystkie komponenty, masz szansę stworzyć oprawę świąteczną w nieprzypadkowym, ale naprawdę dobrym tonie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Komentarze (0)
Brak wpisów
Wybierz produkty Nitus
otul swój dom i rodzinę
produktami firmy Nitus